Koli ve Palet Taşımacılığı - Elbistan Kargo
koli ve palet taşıma

Koli ve Palet Taşımacılığı

Yüklü kolilerin kamyon ile nakliye yapılması oldukça zahmetli işler arasındadır. Koli ve palet taşımacılığı yaparken, bazı gerekli araçların şehirlerarası nakliyatında önemli olduğu bilinmelidir. Aksine herhangi yanlış taşımada kolilerin zarar gördüğünü anlarsınız.

Sizlere bu konu hakkında Elbistan nakliyat şubemizin taşımada nelere dikkat ettiğini sıralayalım;

  • Koliler istiflenerek depomuzda tutulur.
  • Kutu, kartonların güvenliği için, nem ve ısı dengesi ayarlanır.
  • Koliler paletli şekilde bozulmadan taşınır.
  • Paletlerin yüksekliği ve genişliği kutuların ve kartonların bozulmaması için ayarlanır.
  • Parça yükler için rulolu döner konveyör kullanılır.
  • Ahşap paletlere düzenli koliler yerleştirilir.

Günlük Koli Nakliye Taşıma

Özellikle Kahramanmaraş’ta plastik paletler ile nakliye taşıması yapılmaktadır. Şehir içi taşımada en çok kullanılan sistemlerde metal, plastik, veya ahşap paletler ile koliler nakliye edilebiliyor. Fakat burada dikkat edilecek bazı kurallar vardır. Her firma günlük taşıma yapmayabilir. Bunun en büyük nedeni, koli ve palet taşımacılığı için yeterli malzeme olmamasıdır.

Günlük taşıma araçlarında, ucuz nakliye kamyonet aranıldığı zamanda, fiyattan dolayı koli ve paletlere dikkat edilmez. Ucuz ve uygun evden eve nakliyat aranıldığı için, kolileme ve paketlemenin bir önemi aranmaz. Bu gibi nedenler her zaman ürünlere ve eşyalarınıza da zarar verir.

Gerek Esentepe, Akören, Alembey mahallesi olsun Elbistan’ın tüm köy ve kasabalarına günlük nakliye için dikkat edilmelidir. Uygun koli ve palet taşımacılığı yerine kaliteli ve garantili diye bakılmalıdır.

Parça Palet ve Koli Taşımacılığı

Parça eşya taşıma sırasında bazen sorun çıkarmayan bir nakliyat firmalarına bakabilirsiniz. Fakat müşteriler yükün hafif veya ağır olması durumunu düşünmez. Palet taşınırken kamyonetler kapalı kasa mı olacak? Veya koli taşımada tente olmayan yük aracı mı seçilecek?

Bu tip nakliye soruları ile kafalar karışmaktadır. Aslında koli ve paletlerin en uygun taşınması için ideal araç seçilmelidir. Elbistan’daki kargo acentemiz size bu konuda yardımcı olmaktadır. Ürün, eşya ,paket veya parça metaller gibi çeşitlere hangi kamyon uygunsa söylemektedir.

Küçük bir eşyadan tutunda, en ağır makinelere dahil taşıma ağ garantisi sunmaktadır. Hemen bize ulaştığınız taktirde koli en boy ve genişliği belirtiyorsunuz. Ardından paletleme olacak mı, veya palet taşıması mı olacak belirtiniz. Sonrasında sizlere koli eşya ambalajlama hakkında kısa özet geçerek yola çıkıyoruz. İsterseniz facebook nakliyeciler grubu olarak takip edin. Sizler için en uygun koli ve palet taşımacılığı yaptığımızı görmenizi isteriz.

Yazar hakkında

One thought on “Koli ve Palet Taşımacılığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunları da beğenebilirsin